Patton Ltd

Patton, grundat 1923, är idag Nya Zeelands marknadsledande kylgrossistföretag.

Med ett nätverk av nio filialer, sju på nord- och två på sydön, har företaget en rikstäckande verksamhet inom kyla och luftkonditionering. Forskning, utveckling, teknisk support och marknadsföring utgår från huvudkontoret i Auckland.

88 Carbine Road Mount Wellington
NZ-1060 Auckland
New Zealand
MD: Philip Hitchins

Tel: +64 9 573 0060
Fax: +64 9 573 0061
E-post: info@pattonnz.com
Hemsida: www.pattonnz.com

Filial

1

Patton Christchurch

26 Kingsley Street Sydenham
8023 Christchurch
Tel: +64 3 366 5093
Fax: +64 3 366 5092
E-post: christchurch@pattonnz.com
2

Patton Hamilton

Unit 3, 7 Devon Road
Frankton
3204 Hamilton
Tel: +64 7 846 6654
Fax: +64 7 847 7764
E-post: hamilton@pattonnz.com
3

Patton Hastings

308 Albert Street
4122 Hastings
Tel: +64 6 872 7810
Fax: -64 6 876 3817
E-post: hastings@pattonnz.com
4

Patton Nelson

70A Pascoe Street Tahunanui
7011 Nelson
Tel: +64 3 546 5750
Fax: +64 3 546 5388
E-post: nelson@pattonnz.com
5

Patton North Shore

8b Vega Place Albany
North Shore City
0632 Auckland
Tel: +64 9 477 5988
Fax: +64 9 478 0084
E-post: northshore@pattonnz.com
6

Patton Palmerston North

Unit C 589 Tremaine Avenue
4410 Palmerston North
Tel: +64 6 350 9330
Fax: +64 6 359 0734
E-post: palmerston@pattonnz.com
7

Patton Tauranga

1/81 Birch Avenue Judea
3110 Tauranga
Tel: +64 7 579 5590
Fax: +64 7 579 5592
E-post: tauranga@pattonnz.com
8

Patton Wellington

116 Hutt Road Petone
5012 Wellington
Tel: +64 4 568 5052
Fax: +64 4 568 5051
E-post: wellington@pattonnz.com